Puju (Artemisia vulgaris)

Pujulised on astrilaadsete seltsi korvõieliste sugukonda kuuluv taimede perekond. Perekonna teaduslik nimi tuleneb kõige tõenäolisemalt vanakreeka sõnast αρτεμής, mis tähendab ‘terve’. See tuleneb puju kasutamisest ravimtaimena nii sees- kui ka välispidiselt. Taime seostatakse jumalanna Artemisega, kellelt paluti abi naistehaiguste korral, mille raviks tarvitati just antud ravimtaime. Artemisia perekonda kuulub ca 300 liiki. Pujulised kasvavad peaaegu kogu põhjapoolkeral, eriti parasvöötmes.

Taim sisaldab askorbiinhappeid, saponiine, parkaineid, alkaloide, kumariine, karotiini, eeterlikke õlisid (tujoon, tsineool, borneool, pineniin). Puju saab kasutada maomahla eraldumise ja seedetrakti töö stimuleerimiseks, ta soodustab sapi äravoolu ja parandab maksa tööd.

Antud ravimtaime teest on abi nii kõhupuhituste, kui ka halva hingeõhu vastu. Puju peetakse mädanemisvastaseks ja puhastava toimega taimeks. Puju sobib kasutada kompresside ja mähiste tegemiseks vigastuste korral. Seda on võimalik kasutada veel hemorroidide, neerukivide ja teiste neeruhaiguste ning sapipõie haiguste korral.

Puju on taaskord üks selline taim, kes üheti on kurnatuse puhul toniseeriva toimega, teisalt rahustav. On leidnud kasutust närvihäirete, näiteks pearingluse, migreeni ja kõrgenenud ärrituvuse ning unetuse puhul. Rahvameditsiinis on pujul oma kindel koht ka erinevate külmetushaiguste ja gripi ravis, aga ka kasutatakse astma puhul.

Eraldi võiks välja tuua pujust abi naistehaiguste ja günekoloogiliste probleemide korral, kuna ta stimuleerib emakat ja reguleerib menstruatsioontsüklit.

Maagiline vägi – kaitse, astraalprojektsioon, prohvetlikud unenäod, tervendamine, väe kasvatamine

  • Aseta jalanõudesse, et rammu juurde saada
  • Pista padjapüüri sisse, et unenägudes ringi rännata ning tulevikku ette näha
  • Põleta koos sandlipuuga rituaalides, mõlemad aitavad paremini ennustada.
  • Kanna endaga kaasas, nõnda ei kimbuta Sind ükski kurjus.
  • Kaasas kandes tõstab libiidot ning viljakust.

Looduslikke vahendeid on mõistlik kasutada toetava vahendina põhiravile, samuti põhiravimi kuuri järgselt, et vältida haiguse uut ägenemist! 

Pakendatud taaskasutatavasse klaaspudelikesse.

Kaal 3,5 g

 

3,00 

Ostukorv

TASUTA TRANSPORT TELLIMUSTELE ÜLE 50€