Kasulikku

5 suurepärast võimalust kuidas kasutada mürrivaiku

Mürr
Mürr

Mis on mürr?

Mürr on Somaaliast pärit mürripuu kummivaik, mis omakorda on tegelikult selle puu kuivanud mahl. Antud vaik on hinnas tänapäevani, sest teda kasutavad nii preestrid, rabid, kui ka maagiaga tegelevad inimesed. Hinnatakse teda mitte ainult tema aroomi tõttu, vaid tema tugeva vibratsiooni pärast, millega saab nii energiat puhastada, kui ka ühenduse kõrgema poolega. Antud vaigust tehakse erinevaid eliksiire, eeterlikke õlisid ja muid ravimina kasutusel olevaid segusid. Mürrile on läbi ajaloo omistatud väga palju maagilist jõudu, sest selle kasutamist on dokumenteeritud vanaajast tänapäevani. Kõige tuntum on Piiblist pärit lugu, kus kolm idamaa tarka viisid Jeesuslapsele kingitusi, millest üks oli mürr. Antud puuvaiku kasutasid ka vanad egiptlased oma ülikute surnukehade balsameerimisel ja mumifitseerimisel. Samuti armastasid egiptlased seda kodu puhastamisel tossutada, seda nii energiapuhastuseks, kui ka kirpude väljaajamiseks. 

Antud artiklis räägime hoopiski sellest, kuidas saab mürri kasutada toorelt puuvaiguna.

Kuidas, kasutada mürrivaiku kodu puhastamiseks?

Kõige levinum kasutusviis on seda tossutada süte peal. Seda kasutatakse isegi katolikes kirikutes, kus tihti on mürrivaik segatud viirukivaiguga. Preester on kettide otsas asuvale lambile pannud kuumad söed sisse ja selle peale asetatakse vaigud, mis sulades hakkavad aroomi ja tossu eritama. Nõnda puhastatakse energiat kirikutes, sama otstarbel saab seda suurepäraselt ka kodus teha.
Sangaga metallanumasse saab asetada ahjust võetud sütt ja sellele vaiku peale panna. Väga levinud on vesipiibus kasutatavad söed, mida saab tangide vahel põlema süüdata ja sellele asetada vajalikud taimed ja puuvaigud. Vesipiibusüsi tekitab ise väga palju tossu, seetõttu on mõistlik eelnevalt suitsuandurid välja lülitada ja pärast uuesti sisse panna. Algul on hea uksed ja aknad kinni hoida, toas teha välisuksest alustades elamisele ring peale (kella liikumise suunas) ja lõpetada välisukse juures. Siis tuleks uksed ja aknad lahti teha, et kogu toss välja lasta koos halva ja seisva energiaga.
Nõnda on kodu põhjalikult energeetiliselt puhastatud.

Suurepärane viis erinevaid kuivatatud taimi ja puuvaike kasutada on neid aroomilambile asetades. Lambi alla pannakse teeküünal põlema ja peal kuumaga hakkavad erinevad aroomid ja eetrid eralduma. Nõnda on terve ruum õrna ja mõnusa lõhnaga täidetud, mis kestab väga pikka aega. 

Nii ei lähe suitsuandurid tööle ega ole lemmikloomad häiritud.

Mürri vaik kausis
Kuivatatud mürrivaik

Mürri kasutamine rituaal kotis või nõiapudelis

Ajast aega on inimesed kasutanud erinevaid kotikesi kõikvõimalikeks maagilisteks toiminguteks, olgu selleks siis ohutis, amulett või talisman. Riidetükile asetatakse erinevaid taimi, kristalle ja sümbolit või soovi sisaldav paber. Riidetükike seotakse nööriga kinni ja kotikest kantakse kaasas või asetatakse kaitse puhul näiteks voodi alla. Väga levinud on lapse voodi alla panna kaitseks mõeldud kotikesi. Riidetüki asemel võib kasutada ka nahast või nööriga suletavaid paunasid – nii nagu ise õigeks pead. Sellistes kotikestes on mürr väga teretulnud komponent, sest talle on omistatud väga mitmeid erinevaid maagilisi omadusi nagu kaitse, tervendus, energiapuhastus, eksortsism ja kolmanda silma avamine.

Kõikvõimalikke väekaid taimi ja kristalle on hea kasutada nõiapudelis, millele saab anda oma kindla eesmärgi. Väga hea on sinna lisada ka tugeva energiaga puuvaike nagu viiruk ja mürr.
Näiteks on hea kaitsele suunatud nõiapudelis kasutada musta turmaliini, mäekristalli ja musta obsidiaani. Taimedest on lavendel tähtaniis, kaneel, rukkilill ja kanarbik. Mürr ja viiruk on mõlemad tugeva kaitseenergiaga vaigud, mis sobiksid antud pudelisse. Kui sisu on puhastatud ja väestatult pudelisse pandud, siis sulgemisel kasutatakse lisaks korgile veel küünlavaha – must küünlavaha oleks ideaalis parim, aga valge vaha asendab kõiki värve. Kui väeanum on valmis, siis on hea seda panna kuskile, kus väga palju ei käida (näiteks kõrgele kappi). 

Kui anuma eesmärk on täidetud, siis tuleks pudel likvideerida, mahamatmise teel või sisu põletades ja anum koos kristallidega läbi tossutades.

Nõiapudel
Mürr, kui kodukaitsja

Mürril on väga tugev needuse vastane kaitse ning samuti tõrjub püha puuvaik negatiivset energiat eemale. Seetõttu on seda hea paigutada oma elamise igasse välisnurka, et see moodustaks ümbritseva kaitse. Mürri ennast ei ole vaja ära puhastada, sest ta on ise väga kõrge sagedusega. Veel saab teda kaitse eesmärgil asetada välisukse juurde, kahele poole ust. Keegi, kes soovib siseneda halbade kavatsustega, ei suuda üle lävepaku nõnda astuda. Nii saad kaitsta enda kodu ja lähedasi.

Võimalusi on palju ja fantaasial tasub lasta lennata. Kui miski tundub just Sinu jaoks õige, siis nõnda see ongi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga