Tõenäoliselt tead juba, et kadaka puidust valmistatud ehted kannavad endas suurt väge!
Kadaka energia on maagiline, puhastav, kaitsev ja vaimselt tervendav. Hoiab halvad vaimud eemal ja kaitseb kurja silma eest. Kadakas hoiab ära haigused ja õnnetused, meelitades ligi head ja positiivset energiat.
Materjal: naturaalne kadakas, käevõrul on veniv kumm (võivad kanda nii mehed, lapsed kui naised)
Käevõru lõhnab väga hästi, kadakast eralduv eeterlik õli kaitseb kandjat viiruste eest!
Meie esivanemad valmistasid just kadakast igasuguseid pütte-nõusid toitude jaoks ning toidupaladele aluseid, lusikaid.
Pruunkaru (Ursus arctos)
Tema sõnum: Ole Sina ise. Tunne end tervikuna. Ära jookse enda eest ära, ära unusta end ära. Kui oled tasakaalus, saab tulemus olema palju parem.
Peaaegu kõigil maailma rahvastel on karuga eriline suhe. Mõnes riigis nimetatakse teda inimeste esivanemaks, teistes inimeseks, kellest jumalate tahtest sai metsaline. Ühel või teisel viisil on karu ebatavaline olend, kellele on antud tundmatu maagia, jumalate abiline ja sõber.
Iidne legend Kwakiutli põlisameeriklaste kohta räägib värvikalt, kuidas mees karu pealt laskus. See räägib karu armastusest esimese inimese vastu Maa peal. Selle paari järeltulijad asustasid seejärel kogu Maa. Üks iidsetest slaavi legendidest räägib, et inimeste eelkäija oli libahunt.
Muistsete keltide sõdalased nimetasid karu ka oma kaugeks esivanemaks. Usuti, et see oli tema, kes andis oma “lastele” julguse, jõu ja halastamatuse. Iidsetel aegadel pälvis karu ka jumaliku jõu. Slaavlased uskusid, et jumal Veles on selle metsalise kuju ja karuputk on sissepääs allmaailma.
TÕELINE RAVITSEJA
Pikka aega usuti, et tundmatud maagilised jõud, mille inimesed karult pälvisid, kanti üle ka amulettidesse, mis olid valmistatud tema nahast, luudest, hammastest ja küünistest.
Karu küünist peeti kõige võimsamaks amuletiks. Ta suutis teispoolsuse kurjad vaimud majast eemale juhtida, aga ka müra tekitavale beebile rahu anda. Inimene, kes seda amuletti rinnal kannab, ei karda kurja silma ja kahju. Kogenud šamaan saab karu küünisest võimsa relva, mis on võimeline rändlevat elementi ohjeldama. Legendi järgi olid karu hambad ka imeliste omadustega. Iidsetel aegadel riputati need beebi hälli kohale, et “hamba omaniku” vaim kaitseks last, kuniks ta suutis enda eest ise juba seista. Slaavlased uskusid, et kui vastsündinud laps lohistatakse tapetud karu lõualuude vahele, päästab see beebi kõigist haigustest.
Ehted valmivad käsitööna Saaremaal ja luud on pärit Hiiumaalt, koostöös Galder OÜ.
NB! Luutorud on vahest erikujuga. Kõik ei ole ega saa olla ühesugused!